Esenyurt Bahçe Katı Boya Badana Uygulaması (Boyacı)

Müşterimizin şikayeti dairenin duvarlarından su alıyor olması nedeniyle sıva boya dökülmesi ile birlikte sızıntının alçı sıva ile minimum seviyeye çekilmesine yönelikti. (Esenyurt Bahçe Katı Boya Badana Uygulaması (Boyacı))

Esenyurt Bahçe Katı Boya Badana Uygulaması (Boyacı)

Esenyurt Bahçe Katı Boya Badana Uygulaması (Boyacı)

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi eğer bir yapı su alıyorsa önceliğiniz kesinlikle bu olmalı aksi takdirde ara kat veya en üst kat fark etmeksizin su yapılarınızı çürütecektir.

Bu dairemizde su yalıtımını bütçe nedeniyle sadece yüzeysel yapmak zorunda kaldık aşağıdaki fotoğraflarda da göreceğiniz üzere boyacı ustası duvarlarda ciddi bir tamir işlemi gerçekleştirmiştir.

Esenyurt Bahçe Katı Dairesinde Boyacı Ustamızın Yaptığı Bazı Uygulamalar;

  • Her zamanki gibi boya badana ve tamir öncesi tüm alan naylon ve bantla muhafaza altına alınmıştır.
  • Boyacı ustası öncelikle sıva ve boya kalkan alanların kazıma işlemini gerçekleştirmiş ve akabinde alçı sıva çekme işlemi uygulanmıştır.
  • Alçı sıva sonrası ustamız alçı çekilen alana alçı astarı çekmiştir.
  • Diğer boyalı duvarlara ise boya öncesi astar sonrası boya badana işlemine geçmiştir.
  • Ek olarak müşterimizin desenli boya olan alanlara komple boya çekmek yerine yama şeklinde boya yapılmasını istemiştir.

Esenyurt Bahçe Katı Boya Badana Uygulaması (Boyacı)

Duvardaki kalkmış boya üstüne lokal veya yama boya yapılır mı?

Duvar boyası her ne model veya markada olursa olsun boya üstüne boya yapılacaksa kesinlikle renk tonu uyuşmaz. Basit bir örnek vermek gerekirse bir duvarın boya hazırlığı için su ile karıştırdınız ve incelttiniz aynı boyayı farklı bir kovada yine göz kararı ile inceltme işlemini uyguladığınızda ve her ikisini de duvarda yan yana vurduğunuzda dahi ton farkı oluşacaktır.

Farklı ölçeklerde ayarlanmış 2 farklı kovada bir ton farkı fark ederken boyalı bir duvara yama boya yapmanın ton farkını sizler tahmin ediyorsunuzdur.

Bu işte talep üzerine önce yama lokal boya uygulaması yapıp üstüne sedef boya uygulaması gerçekleştirdik. (Bir diğer adı ide desen boya) Oluşan ton farkı nedeniyle yeniden tüm duvarlara boyacı ustamız boya yapmış ve üstüne sedef boya (desen boya) uygulaması ile işlemimiz bitmiş ve müşterimize teslim edilmiştir.

Esenyurt Bahçe Katı Boya Badana Uygulaması (Boyacı)

Stil inşaat olarak boya, çatı tamiri, duvar kağıdı, sıva, parke, fayans, mantolama, alçıpan, duvar örme, asma tavan gibi bir çok konuda hizmet veren firmamızdan teklif ve bilgi almak için iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Esenyurt Bahçe Katı Boya Badana Uygulaması (Boyacı)

Esenyurt Bahçe Katı Boya Badana Uygulaması (Esenyurt Boyacı Boya Badana Ustası)

Esenyurt alçı boya ustası, Esenyurt badana firmaları, Esenyurt badana firması, Esenyurt badana fiyatı, Esenyurt badana fiyatları, Esenyurt bina boya, Esenyurt bina boya fiyatı, Esenyurt bina boya fiyatları, Esenyurt bina boyama, Esenyurt bina boyama fiyatı. Esenyurt bina boyama fiyatları, Esenyurt boya badana firmaları, Esenyurt boya badana firması, Esenyurt boya badana fiyatı, Esenyurt boya badana fiyatları, Esenyurt boya badana ustası. Esenyurt boya firmaları, Esenyurt boya firması, Esenyurt boya fiyatı, Esenyurt boya fiyatları, Esenyurt boya ustası, Esenyurt boyacı, Esenyurt boyacı firmaları, Esenyurt dış cephe boya ustası, Esenyurt dış cephe boyacısı, Esenyurt villa boya ustası,

Bizi Arayın