Sac Panel Sandviç Panel Boyama

Uzun zamandır üzere sac panel  ve sandviç panel ile birlikte kompozit panel uygulamaları fabrika bina ve bir çok yapının iç ve dış cephesinde kullanılmaktadır.

Bu sayfamızda sizlere sac panel ve sandviç panel boyanır mı? Boyama işlemi için gerekli şartlar ve sac panelin tamir edilip edilemeyeceği gibi sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız. Detaylı bilgi almak için dilerseniz iletişim bilgilerinden veya 0532 562 34 61 nolu numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sac Panel Sandviç Panel Boyama

Sac Panel ve Sandvic Panel Boyama

Sac Panel Boyama

İnşaat sektörü teknolojik ve kimyasal gelişmelerden en hızlı etkilenen ve değişkenliğe ayak uyduran sektörlerden birisidir. Her geçen gün bina ve dış cephe yapılarda kullanılan ürün ve malzemeler de değişkenlik gösteriyor. Bunlardan biri de sac paneller, sac paneller zamanla sandviç panellerle yer değiştirse de, mevcuttaki bir çok fabrika depo alanları gibi yapıların dış cephesi hala sac panellerle kaplı. Peki bu sac veya sandviç paneller boyanır mı?

Sac Panel ve Sandviç Panel Boyanır mı?

Sac panellerin veya sandviç panellerin zamanla farklı nedenlerden dolayı boyasının dökülmesi, paslanması renginin solması gibi bir çok durumla karşılaşılmaktadır. Genel itibari ile sıradan dış cephe boyası ile boyama yapıldığını, yağlı boya kullanıldığını gördük ancak bunların hepsi hatalı uygulamalardır.

Peki sac paneller veya sandviç paneller için hangi boya kullanılmalı ve boyama işlemi nasıl olmalı?

  1. Sac panel veya sandviç panel boyama işlemi öncesi zemin kesinlikle temizlenmeli,
  2. Metal yüzey için gerekliyse yerinde tamir yapılmalı,
  3. Boya özelliğine bağlı olarak astar uygulamasının yapılması,
  4. Yüzeye uygun seçilen boya sonrası püskürtme yöntemi ile boyanın yapılması

Uygulama yaptığımız videoya buradan ulaşabilirsiniz. Kompozit Panel Boyama

Yukarıda bahsi geçen uygulamalar sonrası sac veya sandviç panelleriniz fabrikadan yeni çıkmış bir ürün gibi, yapınızın baştan aşağı rengini ve görselini değiştireceğinden emin olabilirsiniz.

Stil inşaat olarak sınırsız hizmet ağının içerisinde, bu alanda da sizlere hizmet veriyor. Fabrikanızın iç veya dış cephesindeki sandviç panellerin boyanması, Plazalardaki kompozit panellerin boyanması, paslanmış sac veya aleminyum kaplamaların boyama işlemi ile birlikte trapez sacların boyanması gibi bir çok konuda Türkiye genelinde hizmet veriyoruz.

Bizi Arayın
× WhatsApp Destek